W środę, 17 października uczniowie klas 7b i 7d uczestniczyli  w interaktywnej lekcji w-f zorganizowanej przez Fundację Moniki Pyrek. Alternatywne lekcje w-f to wyjątkowy sposób edukacji poprzez niezapomnianą rozrywkę skierowany do młodzieży szkolnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Projekt ma na celu aktywizację uczestników, wspólne doświadczenie sportu w obecności instruktora i Gwiazdy Sportu z użyciem interaktywnego symulatora konkretnej dyscypliny (ukazującego profesjonalny wymiar rywalizacji sportowej).


Po rozgrzewce, którą przeprowadził skoczek o tyczce, medalista  mistrzostw Europy i świata - Piotr Lisek uczestników podzielono na mniejsze grupy. Każda grupa mogła sprawdzić swoje cechy motoryczne w nietypowy sposób- przy pomocy urządzeń elektronicznych. Było to bardzo ciekawe doznanie i mamy nadzieję, że zmotywowało to naszych uczniów do pracy nad własną sprawnością fizyczną.