W czwartek 19 października 2017 r. klasy: 6c i 5a oraz część klasy 7c - uczestniczyły w ciekawej wycieczce do Poczdamu i Berlina.

Na początku naszej podróży zawitaliśmy do Biosfery  w Poczdamie, gdzie na trasie zwiedzania mogliśmy z bliska przyjrzeć się dżungli z wiernie odtworzonym klimatem, temperaturą i wilgotnością powietrza. Podziwialiśmy ponad 20 tysięcy gatunków roślin i przyglądaliśmy się z zaciekawieniem wielu dziwnym zwierzętom. Największe zaciekawienie wzbudziła w nas motylarnia z wieloma rzadko spotykanymi  i żywymi gatunkami tych kolorowych owadów.

      

Potem wybraliśmy się do największego w Europie Muzeum Lotnictwa na starym lotnisku w Gatow pod Berlinem.Było co podziwiać, stare maszyny lotnicze, pasażerskie i flota wojenna zadziwiała szczególnie chłopców – jak się okazało – miłośników lotnictwa.

 

Po dobrym obiedzie pojechaliśmy do Berlina do Muzeum Techniki. Tam czekało na nas mnóstwo atrakcji w postaci robota sterowanego  głosem, który oprowadzał nas po wystawie, która dotyczyła historii i rozwoju urządzeń informatycznych. Niesamowita była też wystawa historii motoryzacji, gdzie wyeksponowane były stare samochody i limuzyny. Na końcu zwiedzaliśmy ekspozycje Spektrum, gdzie można było  sprawdzić, jak działają różne urządzenia ze świata fizyki. Emocjom nie było końca. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem do domu.