10 listopada 2017r. w południe w szkołach podstawowych województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego został przeprowadzony konkurs historyczny "Wokół symboli narodowych". Jego organizatorem od trzech lat jest Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie. Konkurs  ma na celu sprawdzenie wiedzy dzieci na temat polskich symboli narodowych oraz wybranych zagadnień z historii naszego kraju.

„Siódemkę” reprezentowało 18 uczniów klas II i III, a ich zadaniem było rozwiązanie niełatwego testu. Wyniki zostaną ogłoszone do końca 2017 roku.

Wszystkie dzieci otrzymają dyplomy uczestnictwa, a na laureatów czekają nagrody. Uczniom gratulujemy podjęcia trudu przygotowań i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.