W piątek 17 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 20-lecia nadania szkole imienia. Na wstępie głos zabrała p.dyrektor Elżbieta Witczak. Pani dyrektor przypomniała  wydarzenia sprzed 20 lat, które doprowadziły do wyboru patrona i  nadania Szkole Podstawowej nr 7 imienia szwedzkiej pisarki dla dzieci i młodzieży Astrid Lindgren. Na apelu w 1997 r. obecny był przedstawiciel Ambasady Szwecji w Polsce. Z okazji nadania  imienia szkoła otrzymała sztandar i po raz pierwszy zaprezentowano  skomponowany przez naszą nauczycielkę hymn szkoły pt. ”Siódemka, siódemka”.

 

W piątek po wspólnym odśpiewaniu tegoż hymnu  uczniowie obejrzeli  widowisko artystyczne. W jego trakcie pojawiały się dzieci, wystylizowane na postacie z książek Astrid Lindgren i wspominały  imprezy, które cyklicznie odbywają się w szkole. Emil ze Smalandii
i pierwszoklasiści odegrali scenkę pasowania na ucznia. Pippi Langstrump, w związku
z corocznym Świętem Szkoły, czyli Dniem Patrona,  przeprowadziła test nt. znajomości jej literackiej postaci i jej twórczyni.

Przypomniano również Spotkania związane ze świętami Bożego Narodzenia, Wiosenalia, 1-czerwcowy Festyn z Pippi. Nadmieniono, że poza organizowanymi w szkole  imprezami  kulturalno – rozrywkowych,  uczniowie  SP 7  odnosili  i  odnoszą  wiele  sukcesów  naukowych i  sportowych.

Występom  uczniów   towarzyszyły świetnie  dobrane  piosenki w wykonaniu naszych uzdolnionych artystów.

Pojawił się król i królowa w bajkowej scence z udziałem Pippi.