Kolejnej już w tym roku, XVII edycji międzyszkolnego konkursu literackiego dla klas trzecich pt.”Bohaterowie książek Astrid Lindgren” przyświecało hasło

„Kochamy nie tylko Pippi”.

Data konkursu doskonale też wpisała się w obchodzone w tym roku obchody 20-lecia  nadania  szkole  imienia  szwedzkiej  pisarki. Jak co roku dzieci doskonale przygotowane i w konkursowych potyczkach każda z drużyn  wykazywała  się  ogromną  wiedzą zarówno tą, dotyczącą treści omawianych książek jak i w zakresie biografii pisarki.

Wygrana przypadła reprezentantom SP 5, Kalinie Przybylskiej i Bogdanowi Biercy.

Na drugim miejscu znaleźli się Zuzanna Woźniak i Jan Kuzio ze SP2.

Miejsce trzecie zajęła reprezentacja SP4 w osobach Łukasza Jagiełło i Amelii Masłowskiej.

Uczniowie naszej szkoły zajęli czwarte miejsce. Byli to Martyna Bazan i Jakub Rychlewski.

Jak co roku konkursowi literackiemu towarzyszył konkurs plastyczny. Tegorocznym tematem był portret wybranej postaci z książek Astrid Lindgren.

Pierwsze miejsce zajęła praca Natalii Nawrockiej ze SP5.

Kolejne, drugie miejsce przypadło Emilii Balcerzak ze SP2.

Dwie prace otrzymały trzecie miejsce, autorstwa Dominiki Wasiela z SP4
i Alicji Morawskiej z SP7.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy oraz zdolności i życzymy kolejnych sukcesów.