W piątek 22 listopada odbyła się trzynasta już edycja tego konkursu. W konkursowe szranki stanęły drużyny pięciu stargardzkich szkół, w tym nasza. Zanim jednak dzieci poczuły zew rywalizacji mogły podziwiać wystawę prac plastycznych pt. „Wymarzony dom Rasmusa”. Wystawa jest rezultatem  międzyszkolnego konkursu plastycznego, którego laureatką została Laura Buczek ze Szkoły Podstawowej nr 2. Drugie miejsce otrzymała Zuzanna Kosmal ze Szkoły Podstawowej nr 7. Praca Aleksandry Kalinowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 6 zajęła III miejsce.

 

Autorzy pozostałych, również pięknych i oryginalnych prac otrzymali wyróżnienia i podziękowania za udział w konkursie.  Udział szkół w tym konkursie był ważnym elementem konkursu literackiego, ponieważ owocował pięcioma punktami dla każdej drużyny już na początku konkursu. Przygotowane zadania dotyczyły tym razem książek, których bohaterami byli Rasmus, Emil i dzieci z Bullerbyn, a także  życia i twórczości Astrid Lindgren.

 

Jak każdego roku zdumiewa wiedza i pasja z jaką dzieci opowiadają o bohaterach przeczytanych książek. Konkurs odbył się w miłej atmosferze stworzonej przez organizatorów jak również  krótki występ artystyczny dwojga uczniów z naszej szkoły, z klasy IIIa.

Konkurs wygrała tym razem drużyna ze Szkoły Podstawowej nr4 w składzie Dalia Aghmane i Weronika Puciato. Drugie miejsce zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr5 Joanna Możejko i Hanna Butniewska. Trzecie miejsce przypadło w udziale uczniom naszej szkoły, Maciejowi Wiśniewskiemu i Agacie Łaszkiewicz. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, która jest efektem pasji czytania.