Dnia  5 grudnia  2017 roku  w  naszej szkole odbyły się XII Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym PIRUET 2017.

Mistrzostwa te odbyły się w naszej szkole po raz trzeci. Wzięły w niej udział dzieci z klas pierwszych, drugich, trzecich oraz chętni rodzice.

Zawody rozgrywane są na terenie całej Polski w placówkach edukacyjnych, które zgłosiły chęć uczestnictwa i otrzymały status Organizatora Lokalnego.

Celem zawodów jest:

• Uatrakcyjnienie imprez organizowanych w dniu Świętego Mikołaja w placówkach edukacyjnych.
  • Doskonalenie u dzieci sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej.
  • Propagowanie zabawowych form nauczania-uczenia się rozwijających umiejętność liczenia, dodawania, odejmowania oraz porównywania liczebności zbiorów.

Na naszej imprezie pojawił się także Mikołaj, który rozdawał słodycze i zachęcał dzieci do zabawy tanecznej. Oficjalne wyniki można sprawdzić na stronie: http://piruet.wkmrachmistrz.com.pl.

Mamy nadzieję, że impreza podobała się uczestnikom! Zapraszam do obejrzenia zdjęć z imprezy!