Szóstego czerwca bardzo wcześnie rano, trzy klasy trzecie a, b i d wyjechały do Gdańska.
Podróż minęła nam bardzo szybko, w autobusie było wesoło i sympatycznie. Pierwszego dnia zwiedziliśmy gdańską Starówkę i Westerplatte. Nocowaliśmy w hotelu, w Rozewiu. Wieczorem poszliśmy na plażę, podziwiać zachód słońca. Następnego dnia rano, po śniadaniu wyjechaliśmy do Gdańska na zajęcia do Centrum Hewelianum.  Różnorodne atrakcje gdańskiego centrum nauki odkryły przed nami niezwykłość otaczającego świata i naukowe zagadki! Była to pasjonująca i inspirująca podróż! W 80 minut „Dookoła Świata”! W Centrum Hewelianum, gdzie wszystkie kontynenty zmieściły się na dwóch kondygnacjach dawnych Koszar Schronowych jest naprawdę możliwe. Wystawa jest doskonałą propozycją dla osób ciekawych świata, niezależnie od ich wieku. 
 
Z Centrum udaliśmy się na stadion Energa Arena, by go zwiedzić. To było ogromne, wspaniałe przeżycie. Wieczorem wróciliśmy do hotelu. Graliśmy w piłkę, byliśmy na plaży, a niektórzy wybrali się do latarni morskiej na Rozewiu. Trzeciego dnia niestety musieliśmy się pożegnać z hotelem i po śniadaniu pojechaliśmy do Gdyni, zwiedzić ORP Błyskawicę i akwarium gdyńskie. Po całym dniu pełnym wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na miejscu byliśmy tuż przed północą. To była wspaniała wycieczka.