Zabawa dla młodszych uczniów:

Kim jest ta postać?

Dla klas starszych:

Rozpoznaj pisarza!  Zadanie interaktywne.

Koronawirus  w  Polsce odmienił  nasze codzienne życie. Musimy zostać w domu, a co za tym idzie znaleźć sposób na wygranie z nudną. Dobrym pomysłem będzie z pewnością świętowanie Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci!

Święto to obchodzimy 2 kwietnia. W ten właśnie dzień, w 1805 roku urodził się duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor Calineczki, Brzydkiego kaczątka czy Królowej Śniegu. Święto uchwalono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi. Jaka jest Wasza ulubiona książka? Albo ulubiona książka z dzieciństwa Waszych rodziców, dziadków? Poproście, aby Wam o niej opowiedzieli?

Zainspirowani tym wyzwaniem narysujcie ilustrację do Waszej „ulubienicy”lub zaprojektujcie nową okładkę do tejże książki.

Zbierajcie, przechowujcie swoje prace. Kiedyś wrócimy do normalności i urządzimy z nich wiele wystaw!

Z pozdrowieniami WASZA SZKOLNA BIBLIOTEKA

Obchodzony 8 maja Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jest obchodzony od 1985 roku. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Z tej okazji proponujemy obejrzenie animowanego filmu  „Jak powstaje książka?”

(Link do filmu : https://www.youtube.com/watch?v=icdV3QZb10Q&feature=emb_title).

Następnie spróbuj zrobić mini książeczkę według własnego pomysłu. Swoją pracą będzie można się pochwalić kiedy wrócimy do szkoły!

Tęsknimy za Wami! Marzena Baszak i Irena Jurkiewicz ze szkolnej biblioteki.

Tegoroczny przypadający dziś ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2020 miał odbywać się pod hasłem

"Działania na rzecz ochrony klimatu".

W tym roku jakiekolwiek działania ze względu na pandemię nie mogą się odbyć. Nie mniej jednak właśnie teraz Ziemia dostaje od nas wiele cennych prezentów. Ze względu na koronawirusa ograniczamy naszą działalność, ruchliwość, przemieszczanie się i to daje Ziemi zdrowy oddech. Przyroda odpoczywa od nas ….

My tymczasem poczytajmy o ekologii właśnie! Oto 10 książek dla dzieci o ekologii:

1.  Zielnik. Runo leśne

Autor: Henryk Garbarczyk Wyd. ARKADY

Ta książka pokaże dziecku jak zbierać, suszyć i układać roślinki we własnym zielniku – nie poprzestaje zatem na opisach zjawisk przyrody, ale zachęca do bezpośredniego kontaktu z naturą i doświadczenia jej – a trudno o przyjemniejszą i bardziej skuteczną edukację ekologiczną.

Zdecydowanie zachęcamy do celebracji święta z książką w dłoniach. Pamiętajmy, że w czasach izolacji, bardziej niż kiedykolwiek, książka może okazać się najlepszym wsparciem i przyjacielem. Liczne badania dowodzą, że czytanie znacznie redukuje stres i przynosi ukojenie.W końcu również dzięki lekturze możemy podróżować bez granic!

Z tej okazji proponujemy konkurs: „Przyłapani na czytaniu”. Róbcie zdjęcia w trakcie czytania  i „wrzucajcie” je w komentarzach na naszej stronie FACEBOOK.

Myślę, że będą to  bardzo ciekawe ujęcia w obecnych  okolicznościach. Zwycięzca (najwięcej lajków) otrzyma bon podarunkowy na książkę oczywiście! Miłej lektury!

Wasza biblioteka