Dzień 2. kwietnia to Międzynarodowe Święto Książki dla Dzieci, jest pamiątką urodzin największego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.  Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Ma również uwrażliwić rodziców i dzieci na rolę książki w ich życiu.

Nasza biblioteka z okazji tegoż święta przygotowała wystawkę książek i konkurs literacki pt. "Baśniowi bohaterowie Andersena". W konkursie udział brały dzieci ze szkolnej świetlicy oraz klasa IIIa. Za udział w konkursie uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki.

Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego po obejrzeniu wystawy i krótkiej pogadance na temat twórczości H. Ch. Andersena, obejrzały bajkę pt. „CALINECZKA”. Nie obyło się bez głośnego czytania wybranej przez dzieci baśni „Brzydkie kaczątko”, której treść jest poniekąd autobiografią wielkiego baśniopisarza.