Głównym celem obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych jest promocja biblioteki w środowisku szkolnym, zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w życiu szkoły oraz pokazanie tego, jaka jest pomocna uczniom: w nauce, zdobywaniu informacji, rozbudzaniu i poszerzaniu swoich zainteresowań oraz rozwijaniu wyobraźni.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do zwiedzania wystawy - „Ulubiona książka z dzieciństwa naszej Pani, Pana”. Każda klasa odwiedza czytelnię według ustalonego grafiku wraz z wychowawcą, który prezentuje swoją ulubioną książkę.

Poza tym prezentujemy dwie pozostałe wystawy:

„Pomyliło mi się….. czyli jak uczniowie żartobliwie zapamiętują tytuły lektur” oraz wystawę zakładek do książek z różnych stron świata. Oprócz wielu ciekawych polskich oraz własnoręcznie zrobionych, udało nam się wystawić zakładkę z: WŁOCH, GRECJI, WLK. BRYTANII, KOREI, EGIPTU a nawet AUSTRALII w postaci zabawnego kangurka. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wypożyczyli nam swoje cenne zakładki. Wszystkie wystawy cieszą się dużym zainteresowaniem, co mamy nadzieję przełoży się na wzrost czytelnictwa.