KONKURS  NA NAJPIĘKNIEJSZY LIST

DO PANI ASTRID LINDGREN

 PISANY ODRĘCZNIE

 

Celem konkursu było: przybliżenie postaci Patronki, zachęcanie do czytania, ocalenie od zapomnienia sztuki pisania listów, w tym  przykładanie wagi do estetycznego i czytelnego zapisu treści listu (np. użycie papeterii); rozwijanie wyobraźni i umiejętności swobodnego wyrażania siebie poprzez własne teksty.

Nasi czytelnicy spisali się rewelacyjnie. Największe wrażenie zrobiły na nas listy klasy IV b – przemyślane, czytelne, estetyczne, wzruszające i napisane na pięknej papeterii! Brawo! Natomiast,  najliczniej wzięła udział klasa V a, prawie 100%. Szkoda, że niestety nie wszystkie klasy wzięły udział w konkursie.

Wyróżnione i nagrodzone  zostały listy: Wiktorii Kobylańskiej z IV b, Pauliny Witowskiej z IV b, Nikoli Kmieć z IV b oraz Mai Wójcik z kl. V d.  W kategorii  „list zbiorowy”  zwyciężyła  klasa V b.

Gratulujemy i  zapraszamy do czytania listów oraz odwiedzenia imponującej wystawy.