Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek.

Po prostu: "Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś"

W związku ze świętem misia, w poniedziałek 25 listopada uczniowie ze wszystkich klas przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki. Oprócz wystawy książek z misiem w roli głównej było pełno ciekawostek np. o historii pluszowego misia, o misiach bajkowych i tych prawdziwych - różnych gatunkach i ich zwyczajach.


Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek, których bohaterami są sympatyczne misie. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”. „Misiowe zagadki” były  w każdej wypożyczonej tego dnia książce. Za prawidłową odpowiedź – słodka nagroda. W wypożyczalni ustawiały się tłumy, co prezentujemy na zdjęciach. Zatem cel imprezy został osiągnięty.