W dniu 09 listopada 2017 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się  Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów zgłosiło się 9 szkół – SP 2, SP 3, SP 4, SP 5, SP6, SP 7, SP 8, SP Ińsko, SP Suchań. Szkoły podzielono na trzy grupy. Nasi reprezentanci rozegrali mecze w grupie z SP 3 (wygrana 7:2), SP Ińsko (wygrana 6:1).

Nasi zawodnicy zajęli w grupie pierwsze miejsce i awansowali do finału. W finale spotkali się z SP 4 (przegrana 2:4) i SP 5 (wygrana 4:1). Ostatecznie nasi chłopcy zajęli drugie miejsce w zawodach i tytuł wice mistrzów powiatu stargardzkiego.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: z kl. 6A- Radek Domański, , z kl. 6B – Mateusz Kolasiński, Aleks Kuliński, Michał Spławski,  Fabian Zaborowski, z kl. 6C – Nikodem Ratkowski, z kl. 5B – Oskar Prokorym, z kl. 5C – Janek Spławski, z kl. 7 B – Alan Łachowski, z kl. 7 D – Oskar Seremak.

W dniu 07 listopada 2017 r.  odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze reprezentantki rozegrały mecze w grupie z SP 11 (wygrana 3:0) i SP6 (wygrana 2:1). Dzięki takiej wspaniałej postawie nasze zawodniczki awansowały do półfinałów, gdzie spotkały się z reprezentacją SP Ińsko (wygrana 5:1). W finale nasze uczennice rozegrały spotkanie z SP Suchań, które wygrały 1:0 i ostatecznie zajęły pierwsze miejsce w turnieju.

Nasze dziewczęta będą reprezentować powiat stargardzki podczas finałów województwa zachodniopomorskiego.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Z kl.7B –Luiza Gabryelczyk, Nikola Klaużyńska, Oliwia Nadolska, Monika Rogowska, Zuzanna Tokarska; z kl. 7D – Lilianna Mic i Oliwia Woźniak.

GRATULACJE DLA NASZYCH REPREZENTANTEK!

W dniu 30 października 2017 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do zawodów dziewcząt zgłosiło się 7 szkół – SP 1, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6,SP 7, SP Suchań . Szkoły podzielono na dwie grupy. Nasze reprezentantki rozegrały mecze w grupie z SP 1 (remis 1:1) i  SP 6 (przegrana 1:2). Dziewczęta zajęły trzecie miejsce w swojej grupie i nie awansowały do finału.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: z kl. 5 b- Klaudia Karpińska, Andżelika Sagan,  z kl. 5c – Aneta Klaużyńska, Amelia Kuceł, z kl. 5d – Maja Wójcik, z kl. 6b – Sara Śliwa, z kl. 6c – Dominika Kurczak, Patrycja Nowińska, Julia Legier.

12 października 2017 na stadionie piłkarskim w Stargardzie przy ul. Ceglanej odbyły się rozgrywki  w piłkę nożną chłopców klas VII oraz II i III klas gimnazjalnych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 17/18.

Nasi uczniowie byli najmłodsi podczas tych zawodów, ale i tak dzielnie walczyli ze starszymi kolegami z SP 3, SP 11, SP Marianowo. Ostatecznie zajęli  miejsce 7-9 podczas zawodów.

Naszą szkołę reprezentowali: z kl. 7 b – Kacper Kisiel, Dawid Wireński, Jakub Urbala, z kl. 6c – Jan Matecki, z kl. 7d – Jakub Zembrzuski, Mateusz Grębicki, Kacper Niewadził, Szymon Skuneczny, Ariel Różycki.

W dniu 20 września 2017 r. odbyły się Szkolne Biegi Przełajowe. Pogoda do biegów była idealna. Uczniowie klas 4-tych biegli na odcinku ok. 600 m, natomiast klasy 5, 6 i 7 musiały pokonać dystans ok. 1000 m. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie, ale ważna również była frekwencja w poszczególnych biegach. Każde miejsce było punktowane -  zgromadzone punkty określały miejsce klasy. Oto najlepsi w swoich biegach:

1. 4-te dziewczęta - Kmieć Nikola 4b,Śmigielska Maja 4e, Górajska Klara 4a;
  2. 4-te chłopcy - Śmigielski Kamil 4e, Jędrzejewski Kacper 4c, Przesmucki Maks 4a;
  3. 5-te dziewczęta - Śliwa Klara 5c, Kuceł Amelia 5c, Mroczek Inga 5d;
  4. 5-te chłopcy - Olszewski Tymoteusz 5a, Podgórski Dawid 5a, Nguyen Kewin 5a;
  5. 6-te dziewczęta - Jaskulska Ola 6a, Kurczak Dominika 6c, Iwaszko Hanna 6b;
  6. 6-te chłopcy - Ratkowski Nikodem 6c, Jaźwiński Łukasz 6a, Spławski Michał 6b;
  7. 7-te dziewczęta - Klaużyńska Nikola 7b, Nadolska Oliwia 7b, Kubica Martyna 7d;
  8. 7-te chłopcy - Zembrzuski Jakub 7d, Niewadził Kacper 7d, Jamiński Robert 7c.

PODSUMOWANIE SZKOLNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH