Mimo niepewnej pogody, 240 osób przybyło na kolejną Rowerową Masę Krytyczną organizowaną przez Stargardzkie Porozumienie Rowerowe. Oprócz mieszkańców Stargardu, w rowerowej kolumnie jechali rowerzyści z Morzyczyna, Goleniowa, Pyrzyc  i Szczecina. Byli przedstawiciele poszczególnych stowarzyszeń pozarządowych współpracujących w ramach SPR-u, "Drużyna Szpiku" - grupa osób zaangażowanych w walkę z białaczką i oczywiście grupa rowerzystów z naszej szkoły.


Podkreślić należy, że ekipa z  „siódemki” to jedyna szkolna grupa, która uczestniczyła w imprezie już po raz trzeci. Trasa przebiegała przez całe miasto wzdłuż i wszerz, obejmowała ok. 25 kilometrów. Było barwnie i wesoło. Finał 1,5 godzinnego przejazdu był na boisku ZSZ nr 1, gdzie odbywały się imprezy pro-ekologiczne organizowane przez Proeuropejskie Centrum Ekologiczne.