12 czerwca w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Futbolu Stołowego. Organizacją tych zawodów zajęła się SP 7 oraz SP Kunowo. Termin tych zawodów nie był przypadkowy. Turniej został zorganizowany w dniu otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

W naszym turnieju uczestniczyło osiem szkół: SP1, SP2, SP3, SP6, SP7, SP8, SP Kunowo i SP Kobylanka. Drużyny były dwuosobowe – niezależnie od wieku i płci. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, zawodnicy grali do dwóch wygranych setów. Kilka dni przed zawodami szkoły losowały państwa-uczestników Mistrzostw Świata, pod flagą których uczestniczyły w naszych zawodach. Ocenialiśmy także strój oraz symbole narodowe poszczególnych uczestników rywalizacji.

Nasza szkoła reprezentowała Hiszpanię i wystąpiła w składzie – Julia Dudka i Maciek Krychowski- oboje z klasy 6c.

Oczywiście byli rewelacyjni – pokonali wszystkich rywali i zajęli I miejsce w turnieju;

II miejsce zajęła reprezentacja SP 1,

III miejsce – SP Kunowo.

 


 


Nagrodzono także zawodników i opiekunkę SP Kunowo za stroje i symbole Grecji. Walka na wszystkich stolach była zacięta, poziom gry wysoki. Na koniec zawodów wręczono nagrody –  dla szkół- pamiątkowe dyplomy i piłkę koszykową, dla wszystkich uczestników medale. Zwycięskie drużyny otrzymały dodatkowo puchary, pamiątkowe statuetki oraz ufundowane przez panią prezes stargardzkiego OSiR karnety na basen. Impreza stała się cykliczną – organizowana z okazji wielkich piłkarskich wydarzeń, co dwa lata.