W ostatnią sobotę, 21 września 2013 r. Stargardzkie Porozumienie Rowerowe, zorganizowało Rowerową Masę Krytyczną. Okazją ku temu jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Dzień bez Samochodu. Jako grupa szkolna wzięliśmy udział w tej imprezie.

 


     Wyruszyliśmy na Rynek Staromiejski, gdzie była zbiórka wszystkich uczestników imprezy. Ok. godz. 10.30 wystartowaliśmy na trasę przejazdu w asyście policji i straży miejskiej ulicami miasta. Trasa przejazdu była bardzo urozmaicona - przejechaliśmy całe miasto, pokonując w sumie około 30 km. Przejazd zakończył się na terenie użytku ekologicznego „Żabie Uroczysko”. Wzięliśmy  również udział w happeningu ekologicznym z okazji sprzątania świata, organizowanym przez Proeuropejskie Centrum Ekologiczne. Było wspólne ognisko, gry i zabawy terenowe, panele dydaktyczne. Pogoda i humory dopisały znakomicie!