W czwartek, 03 października 2013 r. na Stadionie Miejskim w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych  w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny - dziewcząt i chłopców. Mimo chłodu nasi reprezentanci spisali się wyśmienicie! Pierwsze na linii startu ustawiły się dziewczęta. Rywalizacja była zacięta, ale już od drugiej zmiany prowadziły w stawce i z każdą zmianą dystans między naszymi zawodniczkami a konkurencją stale się powiększał.

Nasze wspaniałe reprezentantki wygrały ten bieg z dużą przewagą i tym samym zakwalifikowały się do finałów wojewódzkich. 17 października w Tychowie (powiat białogardzki) będą reprezentować Powiat Stargardzki. Oto zwycięska drużyna: Julia Stradomska 6a, Ola Politewicz 6d, Kornelia Mazur 4d, Julia Stępień 4a,  Alicja Woźniak 5c, Zuzia Mysiorek 6a,Daria Gliwa 6d, Ola Kuczyńska 6a, Asia Starpiętka 6c, Alicja Łopusiewicz 6c.

Nasi chłopcy również włożyli maksimum sił i dzielnie walczyli na całym dystansie. Niestety podczas biegu jeden z zawodników wywrócił się i ostatecznie chłopcy zajęli 9 miejsce. W skład drużyny weszli: Adrian Drozd 5b, Dawid Rezaeian 5d, Kacper Jarosz 6c, Michał Chawryło 6c, Marek Purchalak 6a, Patryk Amroży 6a, Bartek Trzciński 4d, Marcel Wierciński 4d, Wiktor Siatkowski 6b, Oliwer Zygnerski 5b.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej sportowej postawy!