10 czerwca w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Futbolu Stołowego. Organizacją tych zawodów zajęła się SP 7 oraz SP Kunowo. Termin tych zawodów nie był przypadkowy. Turniej został zorganizowany w dniu otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. W naszym turnieju uczestniczyło dwanaście szkół: SP 1, SP2, SP3, SP4, SP5, SP6, SP 7, SP8, SP Kunowo i SP Kobylanka, SP Reptowo i SP Małkocin.

Drużyny były dwuosobowe – niezależnie od wieku i płci. Zgłoszone drużyny podzielono na dwie grupy – w grupie mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. W kolejnych etapach obowiązywał pucharowy system rozgrywek. Kilka dni przed zawodami szkoły losowały państwa-uczestników Mistrzostw Europy, pod flagą których uczestniczyły w naszych zawodach. Nasza szkoła reprezentowała Polskę i wystąpiła w składzie – Jakub Spławski i Mateusz Śliwa- obaj z klasy 6b.

 

Oczywiście byli rewelacyjni – pokonali wszystkich rywali, dopiero w finale ulegli drużynie Niemiec czyli reprezentacji SP Kunowo. III miejsce zajęła drużyna SP Reptowo, IV – drużyna SP1.

 

Walka na wszystkich stolach była zacięta, poziom gry wysoki. Na koniec zawodów wręczono liczne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Impreza stała się cykliczną – organizowana z okazji wielkich piłkarskich wydarzeń, co dwa lata.