Młody chłopak wlaczonym rekreacja rysunek wektorW minioną sobotę, 18 czerwca 2016 r. odbył się Stargardzki Bieg Uliczny zorganizowany z okazji Dni Stargardu. Jest to impreza cykliczna – tegoroczna edycja odbyła się po raz 24-ty.

Nasi uczniowie również wystartowali w tym biegu zajmując czołowe lokaty:

w biegu klas V-tych zwyciężył Olek Grabarczyk, 3 miejsce w tym biegu zajął Bartek Trzciński, a 4  miejsce – Oliwier Patrak. Pozostałe miejsca  zajęli: Dawid Wireński – 7, Robert Jamiński – 8,Patryk Rawluk  - 17.

W biegu klas VI-tych 4 miejsce zajął Kacper Langner, Kuba Witkowski – 12.

W wyścigu klas IV-tych Michał Barszczewicz zajął 6 miejsce, w biegu uczestniczyli również Paweł Bujacz i Łukasz Jaźwiński. Wśród dziewcząt najlepiej wypadła Zuzanna Buczma – 4 miejsce, startowały także Nikola Nadolska, Monika Rogowska, Kornelia Mazur.

Na wielkie uznanie zasłużyła Zuzanna Soboń, która wystartowała w Biegu o Błękitną Wstęgę na dystansie 10 km, w którym była najmłodszą uczestniczką.

Podczas Dni Stargardu odbywały się także inne imprezy sportowe. Julianna Łopusiewicz startowała w zawodach piłki nożnej. Uczniowie klas młodszych walczyli na basenie podczas zawodów pływackich. Również zapaśnicy startowali w swoich zawodach na matach.