W pierwszym dniu października rozpoczęliśmy realizację projektu, realizowanego w świetlicy, pt.: „100 godzin zdrowia”. Jest on związany z tegorocznymi obchodami stulecia wolnej Polski. Zawiera różne działania, związane ze zdrowym stylem życia.

Jako pierwszy punkt zrealizowaliśmy Dzień Owoca, którego bohaterem tym razem było JABŁKO.

Wspólnie dyskutowaliśmy o zaletach zdrowotnych jabłek, wykonaliśmy gazetkę tematyczną, słuchaliśmy wierszy i rymowanek o jabłkach oraz przygotowaliśmy wystawę prac plastycznych. Oczywiście wszystkim prace wykonywaliśmy pałaszując pyszne jabłuszka.

W realizacji tego zadania pomagały nam wolontariuszki z klasy VIII, które pomagają nam w ramach programu „Starszy brat, starsza siostra”.

Wrzesień szybko mija. Poznaliśmy już nowych kolegów, koleżanki oraz zasady zachowania panujące na świetlicy szkolnej. Wzięliśmy udział w akcji „Sprzątania Świata”, wykonując wspólnie plakat tematyczny. Zorganizowaliśmy również wystawę prac z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Wszystkie prace można podziwiać w naszej galerii przed salą  ŚWIETLICY.

W DNIU ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

22 czerwca – PIĄTEK