Informujemy wszystkich, że w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Ozdoba Świąteczna”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 dla świetlic szkolnych  w stargardzkich szkołach, nagrodzone zostały nasze uczennice:

Marija Ivanitska z kl. 1b  zdobyła II miejsce Lena Izydorczyk z kl. 1a i Zuzanna Żmudzka z kl. 1c otrzymały wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Serdecznie witamy w Nowym Roku i życzymy wszystkim samych pięknych chwil.

Dzisiaj cofniemy się troszkę w czasie i przedstawimy krótką fotorelację z naszych grudniowych działań. Pracy było całkiem sporo, w związku z nadchodzącymi świętami.

Przygotowaliśmy „Zdrowe Mikołajki”, na których zamiast słodyczy pojawiły się talerze zdrowych owoców. Prace plastyczne skupiały się głównie wokół przygotowania ozdób i kartek świątecznych. Rozmawialiśmy o wigilijnych zwyczajach i wymarzonych prezentach.

W pierwszym dniu października rozpoczęliśmy realizację projektu, realizowanego w świetlicy, pt.: „100 godzin zdrowia”. Jest on związany z tegorocznymi obchodami stulecia wolnej Polski. Zawiera różne działania, związane ze zdrowym stylem życia.

Jako pierwszy punkt zrealizowaliśmy Dzień Owoca, którego bohaterem tym razem było JABŁKO.

Wspólnie dyskutowaliśmy o zaletach zdrowotnych jabłek, wykonaliśmy gazetkę tematyczną, słuchaliśmy wierszy i rymowanek o jabłkach oraz przygotowaliśmy wystawę prac plastycznych. Oczywiście wszystkim prace wykonywaliśmy pałaszując pyszne jabłuszka.

W realizacji tego zadania pomagały nam wolontariuszki z klasy VIII, które pomagają nam w ramach programu „Starszy brat, starsza siostra”.