W całej szkole trwają intensywne przygotowania do obchodów 20-lecia nadania imienia Astrid Lindgren.

W te działania włączają się również uczniowie ze świetlicy. Przygotowali już dekoracje na korytarz (plakaty i kolorowe ilustracje do twórczości szwedzkiej pisarki).

Na zajęciach grafomotorycznych, nie tylko ćwiczyli sprawność dłoni poprzez wyrabianie ciasta z masy solnej ale także wykonywali z niej głowę Pippi.

Zabawom ruchowym również towarzyszyła ta bardzo znana bohaterka powieści Astrid LIndgren.  W tym tygodniu oglądamy również filmy, będące adaptacją powieści naszej patronki.

Podczas zajęć świetlicy uczniowie starszych klas mogą też poznawać elementy wiedzy przyrodniczej, której naukę rozpoczną niebawem – w klasie 4.

Pracowali już z małymi obwodami elektrycznymi oraz mikroskopami. Wkrótce kolejne zajęcia.

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie świetlicy również przygotowali ciekawe prace plastyczne.

Podczas pogadanki wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat historii i istoty tego święta.