Chłopiec i dziewczynka w szkole uniform wektor rysunekJak co roku, szkolna świetlica znowu stała się przyjazną przystanią dla wielu uczniów naszej szkoły. Nowy rok szkolny to tez nowe pomysły na ciekawe spędzenie czasu przed i po lekcjach. Tu dzieci chętnie nawiązują nowe przyjaźnie i integrują się podczas  zabawy  i zadań dydaktyczno – wychowawczych.

W tym roku szkolnym jest kontynuowany program wychowawczy „Starszy brat, starsza siostra”, kiedy to uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim, przychodzą do świetlicy i wspomagają młodszych kolegów i koleżanki w odrabianiu zadań domowych.

Świetlica szkolna – to też miejsce, gdzie można posłuchać tekstów literatury dziecięcej w pięknym, głośnym czytaniu przez uczniów kl. 5c.

Ponadto, ze wspaniałą inicjatywą wyszli harcerze z kl. 6c – Kacper i Kamila, którzy przychodzą po lekcjach i inicjują wspaniałe zabawy  psycho-ruchowe.. Dzieci z entuzjazmem i zaangażowaniem  uczestniczą w tym wydarzeniu.

Świetlica – to też miejsce, gdzie odkrywane są nowe talenty plastyczne. Wychowankowie chętnie  podejmują nowe konkursowe wyzwania takie jak np.” Portret naszej pani”. Dzieci przedstawiają  na rysunkach swoją wyobraźnię i fantazję.

Świetlica – to też bezpieczne miejsce dla naszych najmłodszych 6-latków, którzy spędzają czas w w wydzielonej sali wraz z wychowawcą.

Wszyscy w świetlicy wspaniale się bawią i bezpiecznie się czują podczas nieobecności swoich rodziców. Zapraszamy do nas!

E.Wo