To było zwykłe, piątkowe popołudnie 19.maja br.  Dzieci czekały po lekcjach na swoich rodziców, bawiły się klockami, aż tu nagle...co za niespodzianka! Wchodzą przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego z  koszami pełnymi kolorowych warzyw i zdrowego chleba! Nikt nie spodziewał się tego, co miało za chwilę nastąpić. Dziewczynki z klasy 6a i 5c przeobraziły się, nakładając specjalne czapki, w postaci z „Krainy Paskudy”.

Dzieci usiadły zaciekawione w kręgu i wysłuchały historii o czarownicy Paskudzie, która pozamieniała marchewkę, pietruszkę i inne wartościowe warzywa we „wspaniałe paskudy”, czyli w chipsy, żelki watę cukrową i inne słodycze. Ale, jak wynikało z tej historii, dzieci nie chciały tego jeść i chciały, aby te „paskudy” zniknęły. Poczęstowały tym wszystkim czarownicę, a ona pękła i zniknęła...Dzieci były zachwycone  zakończeniem tej historii, a tymczasem na stole pojawiły się kolorowe, apetyczne i zdrowe warzywa, serki oraz chleb. Dzieci umyły ręce   i ochoczo zabrały  się do komponowania swoich zdrowych kanapek.

 

Radości było co niemiara, każdy mógł się wykazać pomysłowością i doborem smaku….

E.Wo