Na kolejnych zajęciach, w ramach realizacji projektu „Szkoła na bank”, uczniowie przygotowywali ofertę wycieczki do Warszawy. Na zajęciach, poprowadzonych  metodą warsztatową, uczniowie zostali podzieleni na grupy. Zadaniem zespołów było przygotowanie kompleksowej oferty wycieczki do stolicy. Uczniowie mieli skalkulować budżet wycieczki na jednego ucznia, uwzględniając koszty transportu, noclegów, posiłków, biletów wstępu, przewodnika. W swoich ofertach wskazywali miejsca warte obejrzenia. W trakcie pracy zespoły korzystały z ofert lokalnych przewoźników, zaglądały na strony internetowe, oferujące tanie noclegi w Warszawie, przeglądały miejsca godne obejrzenia. Efektem była pisemna kalkulacja kosztów wycieczki na jednego ucznia. Uczniowie w trakcie warsztatów mogli przekonać się, ile pracy wymaga przygotowanie oferty wycieczki, co należy brać pod uwagę przy jej przygotowaniu.