Kolejnym zadaniem, które nasi uczniowie realizowali w ramach projektu "Szkoła na Bank", były wizyty w Narodowym Banku Polskim w Oddziale w Szczecinie.

Z pewną nieśmiałością i zaciekawieniem uczniowie wchodzili do budynku, rozglądając się na wszystkie strony. Przywitała nas sympatyczna Pani Katarzyna Zwarzany, która najpierw oprowadziła nas po głównej sali przeznaczonej dla klientów Oddziału i pokazała nam ciekawą wystawę poświęconą pieniądzom - ich kształcie i historii.

Po zwiedzeniu ekspozycji udaliśmy się do sali konferencyjnej, gdzie nasza przewodniczka zapoznała nas z zadaniami, jakie spełnia NBP oraz omówiła sposoby zabezpieczeń banknotów polskich.

Ciekawym urozmaiceniem było układanie puzzli na kształt banknotów. Wycieczka do NBP okazała się ciekawa i pouczająca.